Aşı Koyu Plajı Gezi Rehberi

Eğer yaz tatili planınızı Muğla'da geçirmek istiyorsanız mutlaka Dalyan’a gidin. Yazın oldukça kalabalık olan bu lokasyonda sessiz ve baş başa kalabileceğiniz güzel bir ortam arıyorsanız Aşı Koyuna mutlaka uğrayın. Çünkü Aşı Koyu plajı kendisini tabiatın içerisinde muhafaza etmiş olan müstesna bir lokasyondur. Bu sebeple son dönemde pek çok kişi tarafından doğa yürüyüşü yapılarak bu plajda tatil alternatifleri denenmektedir.

Aşı Koyu Plajı

Muğla'nın Dalyan içerisinde yer almakta olan aşı koyu plajı adeta bir tabiat harikasıdır. Zaman zaman 20 metre derinliğe kadar ulaşmakta olan Aşı koyu plajındaki kumsal da muhteşem bir görünüme sahiptir. Tabiatın içerisinde falezlerin arasında bir anda karşınıza çıkmakta olan Aşı koyu plajı görünümüyle de herkesi büyülemektedir.

Plajın en önemli özelliklerinden birisi el değmemiş bir coğrafyada yer almasıdır. Kesinlikle hiçbir şekilde tesisin bulunmamış olduğu plaj doğal bir ortamda kendi halinde gelen tatilcileri ağırlamaktadır. Denizin ve koyun temizliği de dikkat çekicidir. Sahilde beyaz kum bulunurken küçük çakıl taşlarından oluşan doğal bir plaj beğeni kazanmaktadır.

Ağaçların arasında yer almakta olan koy kampçılar ve tatilciler için de vazgeçilmezdir. Tekne ile gidildiğinde fotoğraf tutkunları için muhteşem manzaraları bünyesinde barındırmaktadır. Ancak koyun dikkat çekici olan taraflarından birisi bazı bölgelerde dalış yapılabilmesidir. Bu sebeple koya yüzmek için gelen pek çok kişi dalış faaliyetinde de bulunabilmektedir.

Ayrıca nesli tükenmekte olan Caretta carettaları izlemek ve fotoğraflamak istiyorsanız da bu koy size bunu vaat etmektedir. Çünkü zaman zaman Caretta carettaların uğrak yeri haline gelmiş olan koyda özellikle sabahın ilk saatlerinde fotoğraf çekebilmek mümkün olmaktadır.

Balık bakımından da son derece zengin olan koyda amatör balıkçılık faaliyetleri yapılabilmektedir. Barbun, kefal ve Karagöz gibi balıkların bolca tutulduğu Aşı koyu temiz deniziyle muhteşem havasıyla ve özellikle günün batış vaktindeki manzaralarıyla sizi büyüleyecektir.

Aşı Koyu Plajı

Muğla'nın Ortaca ilçesinde yer almakta olan Aşı koyu Plajı, İztuzu ve Sarıgerme Plajılarının arasındadır. Oldukça merkezi bir yerde bulunduğu için turistler tarafından akına uğramaktadır.

Aşı Koyu Plajına Nasıl Gidilir?

Dalyan'a 20 kilometre mesafede bulunan Sarıgerme’ye ise sadece 14 kilo mesafede yer alan Aşı Koyu’na asfalt bir yoldan erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca asfaltın bitmiş olduğu bölgeden sonra bir kilometreye yakın yaya olarak yolu takip etmelisiniz. Böylece çam ağaçlarının arasında Aşı koyuna ulaşmış olacaksınız.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019