Bardakçı Koyu Gezi Rehberi

Muğla’nın ilçeleri ve özellikle Bodrum, coğrafi açıdan güzellikler sunan pek çok ada ve koy bulunmaktadır. Bazıları hem vatandaşlarımız hem de yabancı ülkelerden gelen tatilciler tarafından bilinen bu turizm noktaları arasında öne çıkanlardan biri de Bardakçı Koyu'dur.

Bardakçı

Bardakçı, Kumbahçe ve İçmeler plajları ile birlikte, Bodrum merkezinde alternatif bir koy arayanlar için ideal seçenekler arasındadır. Bodrum’daki diğer koylarla kıyaslandığında 300 metre uzunluğundaki plajının küçük olduğu düşünülmektedir. Bardakçı’nın en önemli avantajlarından biri denize kale manzarası eşliğinde girme olanağı vermesidir. Bardakçı’nın muhteşem bir doğal güzelliği bulunmaktadır ve Kaleye çıkarsanız bu güzelliği daha net bir şekilde görebilirsiniz. Bardakçı Koyunun çok bilinen diğer bir özelliği de değerli sanatçımız Zeki Müren’in denize girmek için tercih ettiği bir yer olmasıdır. Bardakçı Koyunda bir de halk plajı bulunmaktadır. Yaz mevsiminde orada bulunuyorsanız halk plajından da yararlanabilirsiniz. Halk plajının küçük ve kalabalık olmasından dolayı rahat edemeyecekseniz otellerin ücretli hizmet verdiği bölgelerden faydalanabilirsiniz.

Bardakçı Nerededir?

Bardakçı Koyu, Bodrum merkezine oldukça yakın bir mesafededir. Bu nedenle Bodrum merkeze ulaştığında kolaylıkla koya erişebilirsiniz. Bardakçı Koyu bir tatil merkezi olarak hizmet vermektedir. Özellikle yaz mevsimi için planladığınız tatillerde turizm açısından gelişmiş olan bu koy tercih etmenizi tavsiye edebileceğimiz yerler arasındadır. Akvaryum gibi suyu olan, yüzerken balıkların size eşlik edeceği bu koyda tatil keyfiniz katlanacak. Huzurun adresi olan bu beldede stres atabilir ve bol miktarda enerji depolayarak geri dönebilirsiniz.

Bardakçıya Nasıl Gidilir?

Bardakçı Koyunda vakit geçirmek isteyenler için ulaşım olanakları, oldukça kısa bir sürede bu yolculuğu yapmayı mümkün hale getirmektedir. Bardakçı Koyu’nun Milas Havaalanına uzaklığı 35 km, Dalaman Havaalanına uzaklığı ise 180 km’dir. Bodrum merkeze ulaştığınızda Bardakçıyla arasındaki 500 metrelik mesafeyi yürüyerek kat edebilirsiniz. Bodrum Kalesi önünden deniz araçlarını kullanarak da koya ulaşma olanağı bulunmaktadır. Artur gemi yatağının yanındaki Bardakçı Koyuna kendi aracınızla gelmeyi düşünüyorsanız aracınızı dikkatli bir şekilde kullanmanızda yarar var. Zira şehir içinde kullanmaya uygun araçlar buradaki yollar için çok uygun değildir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019