Adrasan Koyu Gezi Rehberi

Antalya'da yerli ve yabancı turistlerin önemli bir turizm bölgesi olarak tercih ettiği farklı koylar ve plajlar gibi genellikle Antalya halkı tarafından da deniz turizmi için tercih edilen bölgelerden biri olarak Adrasan Koyu yer almaktadır. Adrasan Koyu, Antalya'nın en doğal ve güzel plajlarına sahip olan önemli bölgelerinden birisidir.

Adrasan Koyu

Günümüzde Adrasan adıyla bilinen ve eski adıyla Çavuşköy olarak adlandırılan Adrasan, çok özel bir şekilde 2 kilometreye yakın kumsalları ile özel bir turizm bölgesi oluşturmaktadır. Antalya'nın gizli cennetlerinden biri olarak çok eşsiz bir görüntü oluşturan ve deniz turizminde de önemli bir yere sahip olan Adrasan Koyu çoğunluğu Çavuşköy sakinleri tarafından işletilmekte olan tesislere sahiptir.

Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılabilecek Suluada gibi bir bölgeye sahip olan Koy, bembeyaz bir kumsala sahip olmakla birlikte denizin rengi insanları kendine çekerken denizin ortasında bulunan bu adada böbrek hastalıklarına şifa sağlayan eşsiz bir tatlı su kaynağı yer almaktadır. Ada'nın plajında siyah ve beyaz taşların oluşturduğu eşsiz bir görüntü yer alırken kuzeyde bulunan Sazak Limanı da aynı şekilde meşhur bir yapı oluşturmaktadır. Adrasan Koyu, Helenistik dönemde inşa edilmiş ve çevredeki antik kentler ile birlikte sörf ve su kayağı gibi sportif aktivitelerin de yapılabildiği 25 metre su altı görüş mesafesi sağlayan bir koy olarak denizaltı gezilere de imkan tanımaktadır.

Adrasan Koyu Nerededir?

Antalya ili sınırları içerisinde yer alan Adrasan Koyu, Kumluca ilçesine çok yakın bir mesafede bir yerleşim birimi olan Çavuşköy içerisinde bulunurken çok kolay bir ulaşıma sahip turistik bölgelerden birisidir.

Adrasan Koyu’na Nasıl Gidilir?

Kumluca ilçesi dahilinde yer alan Adrasan Koyu’na ulaşımı sağlayabilmek için Antalya ilinden yaklaşık 95 kilometrelik bir mesafe ile özel aracınız ya da sağlanan otobüs seferleri ile ulaşabilirsiniz. Şahsi aracınızla Antalya'dan Kemer, Tekirova, Ulupınar istikametine daha sonra Olimpos sapağından Adrasan tabelasını takip ederek 8 kilometrelik asfalt yolla köy merkezine ve buradan 4 kilometre mesafe ile Adrasan sahiline ulaşabilirsiniz. Ayrıca Çavuşköy sapağında Adrasan yol sapağından kalkan tur minibüslerine de binebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019