Altınkum Plajı Gezi Rehberi

Yaz tatili denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Aydın Didim ilçesinde bulunan Altınkum Plajı ile en çok tercih edilen noktalardan biri oluyor. Merkezde yer alması nedeniyle sıklıkla yerli ve yabancı turistler tarafından tatil merkezi olarak seçilmiş Altınkum Plajı adını da aldığı sarı renkteki kumları ile birlikte eşsiz bir görüntü veriyor. Tatil olanaklarının her bütçeden kişi için çeşitlenebildiği Didim Altınkum Plajı’nda huzurlu ve dinlendirici bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Altınkum Plajı

Sadece Didim ya da Ege Bölgesi’nin değil aynı zamanda tüm Türkiye’deki en iyi plajlardan biri olan Altınkum Plajı her mevsimde kullanılabiliyor olması ve temizliği ile ön plana çıkmaktadır. Yaz aylarında yoğun dönemini yaşayan plaj sonbahar ve ilkbahar aylarında da yoğun şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Belediye tarafından işletmesi yürütülmekte olan plajda çok ekonomik şekilde yaz tatillerinde sahilin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tatil için burayı tercih etmiş kişilere sunulan şezlonglu ve şezlongsuz alanlar, otopark alanları ve ulaşım imkanları burayı cazip tatil yerlerinden biri yapmaktadır.

Altınkum Plajı Nerededir?

Aydın’ın turistik ilçelerinden biri olan Didim’de bulunan Altınkum Plajı konum itibarıyla şehrin güneybatısında yer almaktadır. Aydın Muğla sınır çizgisine oldukça yakın bir konumda bulunan Altınkum Plajı’nın kuzeyinde Bafa Gölü bulunmaktadır. Akbük’e oldukça yakın olan Altınkum Plajı, Aydın’a 175 km, Muğla Merkez’e de 150 km mesafede bulunmaktadır.

Altınkum Plajı’na Nasıl Gidilir?

Tatilciler tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edilen yerlerden biri olduğu için Altınkum Plajı’na ulaşımı sağlamada çok sayıda alternatif imkan bulunmaktadır. Bunların arasında öncelikle toplu taşıma araçları ile bölgeye ulaşmak isteyenlerin Aydın Otogar ya da Muğla Otogar üzerinden kolaylıkla Didim’e kalkan dolmuşları kullanarak doğrudan Altınkum Plajı’na ulaşması mümkün olabiliyor. Yine Didim üzerinden de dolmuşları kullanarak ulaşımı sağlamak mümkün olmaktadır. Didim’e 9 km uzaklıkta bulunan Altınkum Plajı için taksi de kullanılabilir. Özel aracıyla bölgeye gelecek olanların Aydın ya da Muğla üzerinden yaptıkları seyahatlerde Didim tabelasını takip etmesi gerekecektir. Sırasıyla iki farklı rota için Söke ve Milas güzergahları kullanılarak Didim şehir merkezinde plaja kolaylıkla ulaşılabilir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019