Antalya Aqualand Dolphinland Gezi Rehberi

Antalya Akdeniz’de yer alan tatil için harika bir ilkimi ve denizi olan illerimizdendir. Öyle ki şimdilerde ne zaman yaz tatili adı geçerse o zaman akıllara Antalya gelir. Antalya da hem tarihi birçok güzel doku varken diğer yandan doğal güzellikleri de vardır. Diğer yandan da insan müdahalesi ile oluşan bazı yapılar da vardır. Bunlardan birisi Antalya Aqualand Dolphinland adı verilen geniş bir yere inşa edilmiş olan havuzlar bütünüdür.

Antalya Aqualand Dolphinland

Tatiller dinlenmek için insanları küçük kaçamaklarıdır. Genelde okulların yaz için ara vermesi ile birçok kurum ve kuruluş da ara verir. Yaz aylarında verilen bu tatil arasında genellikle güney ilk tercih olurken Antalya da şehir sıralamasında ilk sırada yer alır. Burada bulunan birçok insan yapısı içerisinden birisi olan Aqualand Dolphinland alışıla gelen aqulandlerden ayrı bir şekilde inşa edilerek tatilden büyük keyif alabilme olanağını sunar. İçeriğinde çeşitli boyutlar ile şekillerde havuzlar bulunur. Havuzların şekli ve yapısı genlikle hitap edeceği gruba göre değişirken özel olarak da çevresi şekillenmiştir. Her yaş ve kesimden insanı misafir edebilecek olan özelliğe sahip bir yerdir.

Antalya Aqualand Dolphinland Nerededir?

Yaz aylarında serinlemek için denizler ile havuzlar oldukça tercih edilen yerlerdir. Ancak havuz ya da deniz fark etmeksizin gidilmek istenen Akdeniz şehirleri vardır. Antalya bu mekanları güzel iklimi ile birlikte sunmakta olan tatil beldesidir. Antalya aqualand dolphinland aranan çeşitte ve daha birçok şekilde havuza sahip geniş bir alan yapılan yer olmasına ek olarak ayrıca da sunulan yunusların gösterileri ve onları yakından görebilme imkanını sunar. Bulunduğu yerin tam adresi olarak Antalya Muratpaşa ilçesinde Meltem mahallesi üzerindeki Dumlupınar bulvarı Konyaaltı Koruluğu yanında yer almaktadır.

Antalya Aqualand Dolphinland’a Nasıl Gidilir?

Özel araçla kolaylıkla gidilebilen Aqualand Dolphinland ayrıca da bu yönden hizmet veren kurumlarca gidilebilecek şekilde kolay ulaşıma sahiptir. Adında da geçen dolphin yani yunuslarla keyifli bir zaman geçirme olanağı sunulur. Yunuslar sevimli ve cana yakın canlılar olarak burada da bu yönlerini bir kez daha göstererek şovlar gerçekleştirirler.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019