Antalya Olympos Teleferik Gezi Rehberi

Akdeniz’in incisi Antalya hem tarihi hem de doğal olarak tüm yerli ile yabancı turistleri kendine çeken bir özelliğe sahip tatil beldesidir. Yaz aylarında sınırsız seçenek içerisinde birisi de Antalya Olympos teleferiktir. Olympos adı verilen antik Yunan’ın bahsettiği tanrıların bulunduğu dağ Türkiye’nin güneyini bu etki altına almış ve bu doğrultuda insan müdahalesi ürünler sunulmasına imkan sağlamıştır. Bulunduğu Tahtalı dağının yüksekliği bu adı almasında etkili olmuştur. Oldukça yüksek olan bu dağda yapılan aktiviteler oldukça güzel olacaktır.

Antalya Olympos Teleferik

Antalya da sadece deniz, kum, güneş tatili yapılmaz. Yani tatile gidilen Antalya’da sınırsız aktivite seçeneği sunulmuştur. Değişik etkinlikleri olan bu şehrin aktivitelerinden birisi olan Antalya Olympos teleferik şehrin yüksek bir dağı olan Kemer üzerinde yapılmakta olan bir aktivitedir. Dağ yüksekliği yaklaşık olarak iki bin üç yüz altmış beş metre olup dış dünya tarafından Olympos dağı olarak düşünülmektedir. Bunun sebebi de yükseltisidir. Ayrıca da tarihte eski Roma imparatorluğunun hâkimiyet alanı içerisinde bulunması dolayısı ile kültürünün şekillenmesini meydana getirmiştir. İsteğe bağlı bisiklet sürülebilen, gün doğumu ile batımı izlenen, motosiklet sürebilmek, Catapult trambolin yapılabilen, paragliding, trekking ve daha birçok aktivite yapılabilmektedir. Hangisi olursa olsun ne zaman gidilirse de gidilsin keyif alınacaktır.

Antalya Olympos Teleferik Nerededir?

Antalya’ya giden birisi için güzel bir etkinlik önerisinde bulunmak gerekirse özellikle Antalya Olympos teleferiği önermek gerekir. Olympos teleferik Antalya’nın Kemer beldesinde bulunan bir dağdır. Bu dağ aslında Tekirova mahallesi üzerindeki Antalya Kumluca karayolu üzerinden ulaşım imkanına sahip olan bir yerdedir. Bulunduğu yer itibari ile kolaylıkla ulaşılan bir yer üzerindedir. İletişim bilgilerinden burada etkinlik düzenleyen kurumumuzdan bilgi almak ve gereken aktivitelere katılabilmek oldukça basit şekillerde yapılarak güzel bir tatil yapılır.

Antalya Olympos Teleferiğe Nasıl Gidilir?

Antalya Olympos teleferiği kolaylıkla karayolu üzerinden ulaşılabilmektedir. Özel araçla ulaşılan yere ayrıca da giden araçlara ek olarak firmalarca düzenlenen bir ulaşım ve aktiviteler bütünü bulunur. Her nasılsa gidilmek istenirse istensin birçok aktivite seçeneği bulunan dağın üzerinde istenen kolaylıkla yapılabilir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019