Antalya Yamaç Paraşütü Hakkında Bilgiler

Yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin ilk sırada gelen duraklarından biri olan Antalya bu muhteşem sporu sahip olduğu doğal güzellikleri çerçevesinde konuklarına getirmektedir. Serüvenlerinize bir yenisini daha eklemek istediğinizde, biraz aksiyon fena olmazdı diye içinizden geçirdiğinizde ve eğlenceyi doruklarında yaşamaya karar verdiğinizde Antalya yamaç paraşütünü tarif ediyorsunuz demektir.

Antalya Yamaç Paraşütü

Akdeniz'in incisinde yani Antalya'da yamaç paraşütü yapmayacaksınız da nerede yapacaksınız? Zira doğa sporlarının kalbi konumundaki Antalya bu noktada tam bir cennettir. Yamaç paraşütü kendisine fırsat tanıyan fiziksel özellikleri gerekli kılmaktadır. Aksi halde bu spordan söz edilmesi mümkün olmayacaktır. Bu noktada Antalya yamaç paraşütüne elverişli olan nadir ve göz alıcı illerimizden biri olacaktır. Amatörler için de bu alanda profesyonel olanlar için de idealliğini ortaya koyan Antalya yamaç paraşütü bu noktada birçok alanı bu sporu yapabilmeniz adına karşınıza çıkarabilmektedir.

Bakıldığında sadece uçuş yapmak için yamaç paraşütünü tercih etmezsiniz değil mi? İşte bu nedenle seçiminiz Antalya yamaç paraşütü olmalıdır. Öyle ki uçuş yapacağınız yerin sizlere doğal güzellikleri ile albenisini getirmesi, göreceğiniz manzara karşısında sizleri büyülemesi ve gerek yerli gerekse de yabancı turistlerce ilgi çekiciliğini üst seviyelere taşıması konusunda ben buradayım demesi gerekir. İşte Antalya yamaç paraşütü için söz edilen hususlarda tam bir cevap niteliği taşıyacaktır.

Antalya Yamaç Paraşütü Nerededir?

Antalya yamaç paraşütü için sizlere tek bir seçenek sunmamaktadır. Öyle ki konum itibari ile Beğiş ovasının etrafında yaklaşık 650 metrelik yükseklikte bulunan Eren Dağı bu ölçüde seçeneklerinizden biri olacaktır. Diğer bir seçeneğiniz meşhurluğu ile herkes tarafından bilinen ve 1000 metrelik yüksekliğe sahip olan Kaş'tır. Tabi Antalya'ya uzaklığı 5 kilometrelik mesafede olan Tünek Tepe'yi de es geçmemeliyiz.

Antalya Yamaç Paraşütüne Nasıl Gidilir?

Antalya yamaç paraşütü için karşınıza çıkan birçok seçenekten yukarıda bahsedildi. Peki, söz konusu seçeneklerden en meşhuru olan Kaş'a nasıl gidilir? Yamaç paraşütü Kaş'ın Asas tepesinde yapılmakta ve uzun süreli uçuşlara izin verilmektedir. Minibüsle yaklaşık 9 kilometrelik yol gidilen tepenin ulaşımı fazlasıyla kolaydır. Öyleyse bu heyecana dâhil olmak için daha fazla beklemeyin.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019