Antalya'da Rafting Yapmak Hakkında Bilgiler

Rafting yapmak isteyenlerin ilk adresi çoğu kez Antalya olmaktadır. Öyle ki Antalya gerek havası gerek Raftinge elverişli alanları gerekse de konukseverliği ile dikkatleri çekebilen bir ilimizdir. Kendinizi akmakta olan nehre karşı direnirken bulabileceğiniz ve bu aşamada fazlası ile eğlenebileceğiniz Rafting farklı zorluk dereceleriyle karşınıza çıkacaktır. Bu noktada her dereceye uygun akarsuyuyla kanyonu olan Antalya sizin için de Raftingin adresi olabilir.

Antalya'da Rafting Yapmak

Antalya'da Rafting yapmayı düşünenler kendilerini, özellikle yaz aylarının gün içerisinde 7 bine varan kişi sayısına imkân sağlayan köprülü kanyonunda bulabilirler. Öyle ki gerek büyükçe bir alanda doyasıya Rafting yapmaya izin veriyor olması gerekse de tertemiz suyuyla gönül rahatlığı içerisinde sporunuzu yapabilmenizi sağlıyor olması Raftinginizi Antalya'da yapmanız için idealliğini konuşturacak türden olmaktadır.

Sevdiklerinizle yapacağınız ve anılarınıza heyecanlı oluşuyla unutulmaz kılınan yepyeni anıları ekleyebileceğiniz Raftingi bir kere yaptığınızda belli aralıklarla tekrarlamak isteyeceğiniz bir sporun da sahibi olabileceksiniz. Öyleyse acele edin ve Antalya'nın misafirperverliğini tüm güzellikleri ve aksiyonu ile karşınıza çıkardığı bu muhteşem fırsatların bir an önce tadını çıkarın ne dersiniz? Yeşilliklerin içerisinde mis gibi hava eşliğinde berrak mı berrak bir su ve heyecanlı ilerleyişlerle süregelen Rafting için zaman kaybetmemeniz yararınıza olacaktır. Bu arada dilerseniz Köprülü kanyonuna kadar gitmişken orada yer almakta olan milli parka da uğramadan geçmeyin. Zira doğal güzelliğinin sizleri fazlasıyla etkileyeceğini söyleyebileceğimiz bu park sizlere gerek Rafting öncesi gerekse de sonrasında huzur verebilecektir.

Antalya'da Nerede Rafting Yapılır?

Antalya'da Rafting denildiğinde akla ilk gelen isim yukarıda da sözü edildiği üzere Köprülü kanyonu olacaktır. Isparta Sütçüler'den başlayan, Antalya sınırlarından geçen ve Akdeniz'e dökülen bu akarsu Raftinge fazlasıyla uygun olmaktadır.

Antalya'da Rafting Yapmaya Nasıl Gidilir?

Antalya'da Rafting yapmak için Köprülü kanyona gitmek isteyenler, Serik ve Manavgat'ın arasındaki yol ayrımını temel alsınlar. Ardından kuzeyde Toros Dağı'na doğru yollarına devam edip yaklaşık 38 kilometre kadar gittiklerinde hayatları boyu hiç unutamayacakları Rafting için önemli mekânları olan Köprülü kanyonlarına ulaşabilecekler. Kaynağını Isparta'dan alan bu kanyonun denize döküldüğü yerin Antalya sınırları olduğunu da söylemek isteriz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019