Baca Mağarası Gezi Rehberi

Günümüzde dalış sadece profesyonel olarak gerçekleştirilen bir spor dalı olmaktan çıkmış neredeyse 1- 2’lük alınan kurslarla birlikte bireyler hocalarıyla birlikte keyif amaçlı ve yeni heyecanlar için dalışlar gerçekleştirebilmektedirler. Bu nedenle özellikle yaz aylarında Akdeniz ve Ege Bölgelerinde dalış eğitimi birçok kurs tarafından verilebilmektedir. Akdeniz veya Ege’ye gidecek bireyler tatilde dalış heyecanını yaşamak isterlerse Baca Mağarası’nı tercih edebilirler. Bu makalemizde Baca Mağarası’ndan bahsedeceğiz.

Baca Mağarası

Marmaris’in en ünlü dalış noktalarından ve mağaralarından kabul edilen Baca Mağarası 5 metreden 50 metreye kadar dalışın izin verildiği dalış sporunda profesyonellerin ve amatörlerin rahatlıkla dalışlarını gerçekleştirebildiği ve özellikle su altı fotoğrafçılarının en çok ilgisini çeken yerlerden biridir. Baca Mağarası tatilinde farklı yerler keşfetmek ve deniz canlılarını daha yakından görmek isteyen bireyler için oldukça ilginç bir deneyime imza atabilecekleri güzel bir mekândır. Sahip olduğu değişik yapısı sayesinde birçok canlıya ev sahipliği yapan mağara her sene yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Marmaris beldesinin en çok ilgi çeke yerlerinden biri olması nedeniyle yakındaki karalara oteller, butik oteller kurularak insanların daha rahat konaklaması sağlanmıştır. Turizmin canlı olması sayesinde dalış sporundan fotoğrafçılığa kadar birçok alanda gelişim sergilenmiştir.  Baca Mağarası mini karideslere, kırmızı beyaz kardinal balıklarına ev sahipliği yaptığından dolayı bu canlılarla karşılaşma deneyimini kaçırmak istemezseniz Baca Mağarası tam size göre bir yerdir.

Baca Mağarası Nerededir?

4 metrelik girişi ve ilerledikçe açılan 14 metrelik genişliğe sahip olması nedeniyle bir konik yapısı bulunan Baca Mağarası Marmaris’in balıkçı kasabası olan Bozburun Yarımadasında yer almaktadır. Nerdeyse yılın her ayı ( toplamda 7 ay ) denize girme imkânının bulunduğu bu mağarada Marmaris’in en çok ilgi çeken alanlarındandır. Baca Mağarası Tunç, Bozburun yarımadasında bulunması sayesinde her sezon nerdeyse profesyonel dalgıçlarla birlikte birçok amatör dalgıçta buraya gelerek sektörün gelişmesini sağlamaktadır.

Baca Mağarası’na Nasıl Gidilir?

Baca Mağarası’na gitmek oldukça kolaydır. Baca Mağarası’na gitmek için Datça’da, Turgut2tan ve diğer beldelerden kalkan minibüslere binerek öncelikle Bozburun Yarımadasına gelmeniz gerekir daha sonra küçük bir sahil kasabası olan bu yerde Baca Mağarası oldukça kolay bulunmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019