Bacardi Koyu (Kargıcak) Gezi Rehberi

Daha çok yalnız kalmak ve de huzurlu bir yolculuğa çıkarak, keyifli tatil geçirmek isteyen kişiler için eşsiz yerlerden birisi olan Bacardi Koyu, pek çok fazla tanınmamış olduğundan dolayı oldukça temiz ve de doğa harikalarından birisidir. Günümüzde pek çok fazla tanınmayan bölgeler arasında olduğundan dolayı, koyda yiyecek ve içecek alınabilecek olan herhangi bir büfe ya da mağazada bulunmamaktaydı, Ancak bölgeye yakın yeni yapılan tesisler sayesinde ihtiyaçların giderilmesi mümkün olabilmektedir. Aynı zamanda karadan ulaşımında çok zor olduğu koy, huzurlu tatil geçirmek için en ideal bölgelerden birisidir.

Bacardi Koyu (Kargıcak)

Tatil cenneti Bodrum’a uzaklığı ile bilinen Bacardi Koyu, günümüzde gidilmesi ve ulaşılması zor olan bölgeler arasında yer almaktadır. Ancak ulaşımı zor olmasının avantajlarından birisi de bölgenin oldukça sessiz ve sakin olması gelmektedir. Özellikle stres ve sesten uzakta huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bölgelerden olan Bacardi Koyu, kristal rengi özelliği ile dikkat çekmektedir. Kalabalıktan uzak yerlerde dalış yapmak içinde ideal olan bölgeye, araçlar ile karadan ulaşmak oldukça zor ve zahmetlidir.

Bacardi Koyu (Kargıcak) Nerededir?

Muğla’nın Milas ilçesinde yer alan Bacardi Koyu, Kargıcak mahallesi sınırlarında yer almaktadır. Bölge Milas ilçesine yaklaşık olarak 7 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Muğla Dalyan’da yer alan Koy, bozuk yolları sayesinde ulaşımı zor olmakta ve buna bağlı olarak da bölgede, çok az sayıda kişiler bulunmaktadır. Bu sayede doğa ile baş başa ve stresten uzak tatil yapmak isteyenler için ideal olan bölgeye, direkt olarak ulaşımlar yapılmamaktadır.

Bacardi Koyu (Kargıcak) Nasıl Gidilir?

Özel araç ile karayolundan ulaşımın oldukça zor olduğu Bacardi Koyu için düzenlenen tekne turları ile ulaşım sağlamak mümkündür. Bölgeye ulaşmak için öncelikli olarak Muğla, Ortaca ilçesinde yer alan Dalyan mahallesine ulaşılması gerekmektedir. Havayolu ile ulaşımın mümkün olduğu Dalyan bölgesi için, Dalaman havalimanını kullanılması gerekmektedir. Aynı zamanda karadan ulaşacak olanlar ise otobüs firmalarını tercih edebilmektedir. Ortanca bölgesinde bulunan minibüsler ile Dalyan ‘a gidilmekte ve bahsedilen Bacardi Koyu için tekne turlarının tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019