Bağla Gezi Rehberi, Bodrum Bağla Koyu

Bodrum’da oldukça keyifli ve dinlendirici bir zaman geçirmek ister misiniz? İsterseniz Bağla Koyu’nu tercih edebilir ve en güzel koylardan birinde vakit geçirebilirsiniz. En çok ziyaret alan koylardan olan Bağla Koyunu şimdiden inceleyebilir ve yaz tatilinizi şekillendirebilirsiniz. Doğa harikası bir yer arıyorsanız Bağla koyu sizleri bekliyor.

Bağla

Bodrum’da güzel vakit geçirmek isteyen birçok kişi Bağla Koyunu tercih etmektedir. Doğal güzelliğe sahip koy Bodrum merkezine 14 kilometre uzaklıktadır. Burada hem dinlendirici hem de hareketli bir tatil geçirebilirsiniz. Bağla Koyunun eğlenceli gece hayatı sayesinde oldukça hareketli bir tatil geçirebilirsiniz. Bodrum barlar sokağında eğlenmeniz mümkün. Bodrum’a gelmişken Bodrum Antik Kenti, İasos Antik Kenti’ni, Halikarnar Mozolesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Yarımadanın en sevilen ve bilinen koyu olan Bağla tatlı su kaynağı olarak oldukça tercih edilmektedir. Sevilen koyun Bağla burnu 15. yüzyıl Piri Reis haritasında gösterilmektedir.

Bağla Nerededir?

Bodrum’da olan Bağla özellikle kamp yapmak isteyenlerin yoğun ilgisini çekmektedir. En güzel plajlarda tatil yapmak istiyorsanız Bodrum’a 14 km uzaklıktaki koyu tercih edebilirsiniz. Bağla koyu Akyarlar ile Ortakent Yahşi arasında kalmaktadır. Bodrum’da güneşlenmek ve denize girmek isteyenlerin ilk tercih ettiği yerlerden biridir. Son yıllarda oldukça ilgi gören koy temiz ve berrak bir suya sahiptir. Dilerseniz tekne turlarına katılabilirsiniz. Soğuk bir suda balıkları incelemek istiyorsanız Bağla koyu tam da size göre. Tekneden atlayarak harika zamanlar geçirebilirsiniz. Doğa harikası koyda kayalıkların dibini inceleyebilirsiniz. Eskiden ise plajın arkası servi ağaçlarıyla dolu, taş havuz içinde mandalina bahçesi olan mesire yeriydi. Ayrıca Bodrum’un içme suyu da buradan sağlanmaktaydı. Kayıklarla gelinip denizde birçok kişi eğlenirdi. Şimdilerde ise büyük oteller ve tatil siteleri ile yeniden yapılanmıştır.

Bağla’ya Nasıl Gidilir?

Bağla’ya Bodrum merkezden ulaşmak oldukça kolaydır. Merkeze 14 km uzakta olan koya minibüslerle yarım saatte ulaşmanız mümkün. Doğal güzellikler ve harika bir plaj istiyorsanız kısa sürede ulaşabileceğiniz Bağla koyundan yana tercih yapabilir ve en keyifli dakikaları geçirebilirsiniz. Bodrumluların en çok sevdiği yerle sizler de en sürede tanışmak için vakit kaybetmeyin.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019