Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları, Babadağ Yamaç Paraşütü

Türkiye turizm bölgeleri arasında en önemli kentlerden birini oluşturan Muğla, Fethiye ilçesinde sunmuş olduğu turistik imkanlar ile birlikte hem yerli hem yabancı turistler için ilgi çekici bir konumda bulunmaktadır. Özellikle Fethiye ilçesinde sportif turizm etkinliklerinin gerçekleştirilmesi için Ölüdeniz beldesinde Babadağ yamaç paraşütü etkinliği dünyaca ünlü sporcuların ve organizasyonların en çok tercih ettiği etkinliklerden biri olmuştur.

Babadağ Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz Fethiye’nin en özel bölgelerinden biri olarak hem sakin yapıdaki denizi hem de eşsiz güzelliği ile turistlerin hayran kaldığı bir yerdir. Ölüdeniz’de 1975 metre yüksekliğe sahip olan Babadağ, turistik spor etkinliklerinin en önemlilerinden biri olan yamaç paraşütü için özel bir imkan tanımaktadır. Babadağ yamaç paraşütü, serbest atlama paraşütüne benzeyen ekstrem bir spor türü olarak yüksek bir adrenalin oluşturduğu için insanların tercih ettiği ve Ölüdeniz'de bu yüksek manzaranın sağlamış olduğu eşsiz güzelliği görmek için onlarca kişinin tercih ettiği bir etkinliktir.

Ülkemizde 1990 yılları başında yabancı turistlerin Babadağ’ı keşfetmesi ile başlayan Babadağ yamaç paraşütü etkinliği, günümüzde çok yoğun bir şekilde yaz ve kış aylarında tercih edilen bir etkinliktir. Ülkemizde Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenen sistem ile birlikte tamamen güvenlik önlemlerinin alınması ile tandem uçuşlar ve tekli uçuşlar sağlanabilmektedir. Yüksek bir keyif yaşamak ve farklılığı tadarak Ölüdeniz manzarasında gökten süzülmek için Babadağ yamaç paraşütü etkinliği tercih edilebilir ve Ölüdeniz tatili keyfini çıkarabilirsiniz.

Babadağ Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Babadağ yamaç paraşütü etkinliğini gerçekleştirmek için Muğla'nın Fethiye ilçesinde yer alan Ölüdeniz beldesindeki Babadağ yamaçlarına ulaşmanız gerekir. Babadağ yamaç paraşütü ilçenin en kolay ulaşıma sahip olan etkinliklerinden biri olarak merkezi bir konumda yer almaktadır.

Babadağ Yamaç Paraşütü’ne Nasıl Gidilir?

Babadağ yamaç paraşütü etkinliği gerçekleştirmek için Fethiye ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Ölüdeniz beldesine ulaşmanız ve daha sonrasında Ölüdeniz'den Babadağ bölgesine ulaşarak yamaç paraşütü etkinliğine katılmanız gerekmektedir. Bu ulaşımı sağlayabilmek için şahsi araçları tercih edebileceğiniz gibi Fethiye Belediyesi tarafından sağlanan minibüs seferleri ve taksi yolu ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. firmatis.com | 2019